ارتقا سیستم DBS

سازمان غذا و داروی آمریکا نرم افزار جدیدی را برای ارتقا سیستم تحریک عمقی مغز یا DBS، متعلق به Abbot و با نام Infinity، تائید کرده که در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون و ترمور اولیه استفاده می شود.

727 | 1397/8/13


سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد نرم افزار جدیدی را برای ارتقا سیستم تحریک عمقی مغز یا DBS، متعلق به Abbott و با نام Infinity، تائید کرده که در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون و ترمور اولیه استفاده می شود.

این تائیدیه جدید به سیستم های Infinity DBS کاشته شده موجود اجازه می دهد تا از طریق تکنولوژی بدون سیم ایمن بلوتوث و بدون نیاز به جراحی، ارتقا یابند و قابلیت این را پیدا کنند که در دستگاه های MRI نیز بدون مشکل باقی بمانند.

سیستم Infinity DBS نخستین و تنها سیستم MRI-conitional directional DBS مورد تائید FDA است و با ارتقای این نرم افزار، کمپانی Abbott می تواند سیستم های Infinity DBS را که در حال حاضر پلت فرم بیمار محور دارد، تقویت کند و از تکنولوژی آشنای Apple استفاده کند تا تا بیمار را از شارژ کردن وسیله اش نجات دهد.

سیستم Infinity DBS کمپانی Abbott با هدایت مستقیم، محرک ها را به مناطق هدفمند مغز می فرستد تا پیامدهای بیمار را به حداکثر میزان خود رسانده و عوارض جانبی را کاهش دهد.

پلت فرم های تکنولوژی Future-re درماتیت آتوپیک y این توانایی را دارند تا به طور قابل توجهی قابلیت ها و ویژگی های درمان جدید سیستم Infinity DBS را از طریق بروز رسانی های بدون سیم ارتقا دهند.

سیستم Infinity DBS تنها سیستم DBS است که روی یک پلت فرم iOS و با تکنولوژی بدون سیم وایرلس کار می کند. پزشکان می توانند پروسه برنامه دهی را با یک وسیله ip درماتیت آتوپیک mini که از برنامه نرم افزاری Abbott`s Informity استفاده می کند، ساده کنند. بیماران می توانند علائم خود را با کنترل لمسی Infinity DBS System iPod با احتیاط کنترل کنند.

به طور خلاصه، الکترودی برای تحریک وارد مغز می شود، مانند یک وسیله الکترونیکی شماره اتصال ( IP ) می گیرد، بیمار با iPod به آن وسیله متصل می شود و با کنترل شدت و نوع تحریک عملکرد مغز خود را کنترل می کند . این فرآیند جالب مود تایید FDA ( سازمان غذا و دارو آمریکا ) نیز قرار گرفته است . 


سروش لهراسبی

دکترای تخصصی علوم شناختی

رزومه

1397/8/13


دریافت فایل PDF